مهاجرت مهاجرت .

مهاجرت

تحصیل در ایتالیا


کشور ایتالیا کشوری در قاره اروپا میباشد و هم چنین ایتالیا جزو کشورهای حوزه شینگن میباشد و میتوان با شرایطی ویزای شینگن ایتالیا را دریافت کرد. آب و هوای ایتالیا بسیار مطبوع است ، از ویژگی ها و جذابیت های دیگر این کشور می توان از معماری ایتالیا که زبانزد جهانیان است ، بناها و آثار باستانی این کشور که نشان از پیشینه ی تاریخی هزاران ساله ی آن دارد. آثار هنری ،جاذبه های توریستی طبیعی، مد و غذاها و سبک زندگی مردمان این کشور نام برد.
کشور ایتالیا به عنوان یکی از برترین کشور های اروپایی که تحصیل در دانشگاه های ایتالیا توسط دولت این کشور تامین می شود همیشه مورد توجه و رغبت متقاضیان برای تحصیل در ایتالیا بوده است. رتبه علمی بالای دانشگاه های ایتالیا، ، تنوع رشته در دانشگاه های آن کشور و هزینه مناسب و بسیار پایین از جذابیت های تحصیل در ایتالیاست. طبق آمار سال 2013، بالغ بر 34 دانشگاه این کشور در رتبه زیر 900 برترین دانشگاه های جهان درسطح جهان قرار گرفته و. هم چنین بالغ بر 15 دانشگاه این کشور رتبۀ زیر 500 را در سال 2013 کسب نموده اند. اخیرا با توجه به رویکرد بین المللی که دانشگاه های این کشور اتخاذ کرده اند تعداد زیادی از رشته های تحصیلی این کشور از مقطع کارشناسی تا دکتری به زبان انگلیسی ارائه می گردند . حتی رشته های پزشکی، دارو سازی و بیو تکنولوژی نیز به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
تحصیل در بسیاری از دانشگاه های ایتالیا به دلیل اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های این کشور به صورت مشترک با دانشگاه های برتر دنیا برگزار می گردد. تحصیل در این دوره ها به طور همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب میگرددکه دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر، مدارک پایان دوره تحصیلی دریافت کند که به منزله تحصیل در آن مراکز محسوب می شود. از نمونه های آن می‌توان به دوره مشترک کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران بین دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه کولومبیا ی امریکا با رتبه جهانی 9 اشاره نمود.
اکنون می توانیم مزایای تحصیل در ایتالیا را برای دانشجویان مقیم این کشور و ایراینان ایتالیا و همچنین متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا و اقامت ایتالیا به صورت موردی نام برده و توضیح دهیم که چرا کشور ایتالیا متقاضیان سراسر جهان را جهت تحصیل به خود جذب می نماید:
1. تحصیل در آن بسیار ارزان است
2. امکان دریافت بورسیه های 2500 و 5000 یورویی در سال برای ایرانیان وجود دارد
3. دوره های ارائه شده بسیار زیادی به انگلیسی دارد.
4. جایگاه علمی اکثریت قاطع دانشگاه های آن بسیار عالی است
5. تعیین شهریه دانشگاه ها براساس میزان درامد سالیانه خانواده دانشجو توسط دولت این کشورو در نتیجه امکان تخصیل برای تمامی اقشار جامعه
6. امکان اخذ بورسیه های 2500 تا 5000 یورویی برای متقاضیان ایرانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بورسیه 13700یورویی برای دور ه دکتری فارغ از معدل تحصیلی میباشد که با ارایه مدارکی قابل دریافت میباشد.
7. رتبۀ علمی بالای دانشگاه ها در سراسر دنیا: بالغ بر 15 دانشگاه این کشور رتبۀ زیر 500 را در سال 2013 کسب نموده اند
8. هزینه تحصیل در ایتالیا با دانشگاههای ترکیه و ارمنستان و سایر کشورهای همسایه تقریبا برابرمی باشد در حالی که سطح کیفیت دانشگاه های ایتالیا با کشوری همانندترکیه و ارمنستان اصلا قابل مقایسه نیست.
9. شهرت جهانی در رشته هایی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی نیز یکی دیگر از جاذبه های تحصیل در این کشور میباشد .داشتن اساطیر کهنی همانند میکلانژ، رافائل، فراگامو، مارکو پولو، دانته، گالیله، داوینچی نشان از این مضوع دارد.که این امر به ویژه در عرصه هنرو شاخه های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا داشته است.
10. اشتراکات فرهنگی ایران با ایتالیا ، که این امر به دلیل پیشینه ی تاریخی این کشور می باشد که نمود این امر را می توان در سبک زندگی مردمان دو کشور مشاهده نمود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید تا در این مورد راهنماییهای لازم را دریافت نمایید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۴۰:۴۷ توسط:مینا موضوع: نظرات (0)